بلاگ

نکات حیاتی هنگام خرید خودرو

در گفتگو با مدیر فروش فراخودرو تشریح شد:

نکات حیاتی هنگام خرید خودرو

مردم در کنار اینکه برای آسایش خود در رفت و آمد از خودروهای شخصی استفاده می کنند، عموما آن را به عنوان یک پشتوانه مالی محکم نیز مدنظر دارند. اما در هنگام خرید خودرو باید به چه نکات مهمی توجه داشت؟ چگونه و براساس چه معیارهایی باید شرکت فروشنده معتبر و مناسب را انتخاب کرد؟ در گفتگویی که با مدیرفروش شرکت فرا خودرو نیک توان داشتیم درباره این دغدغه های مهم مشتریان سوال کردیم.

نکات مهم خرید خودرو

حاجی زاده، مدیر فروش شرکت فرا خودرو نیک توان درباره مزایا و معایب خرید اقساطی و نقدی خودرو اظهار داشت: خرید اقساطی و نقدی، طرفداران خاص خودش را دارد. بنابراین نمی توان گفت یکی از این دو روش بهتر از دیگری است چون به شرایط مالی و نوع استفاده افراد از کالای موردنظر بستگی دارد.

در ایران بازار خودرو  یک بازار سرمایه ای محسوب می شود و خودرو به عنوان کالای سرمایه در سبد خرید خانوار جا می گیرد. مردم در کنار اینکه برای آسایش خود در رفت و آمد از خودروهای شخصی استفاده می کنند، عموما آن را به عنوان یک پشتوانه مالی محکم نیز مدنظر دارند.

بدیهی است که این عزیزان، خرید نقدی دارند. بسیاری از خانواده ها هم در درجه اول به استفاده از خودرو اهمیت می دهند ولی به دلیل شرایط مالی یا عوامل دیگر به صورت نقدی خرید نمی کنند و به خرید اقساطی روی می آورند.

حاجی-زاده

وی درباره نکات مهمی که مشتریان هنگام خرید خودرو باید مدنظر قرار دهند گفت: متاسفانه در حال حاضر، بازار خودرو، ثبات لازم را ندارد. اگر قصد خرید خودرو را دارید باید به چند نکته توجه داشته باشید. قبل از هر چیز اسناد خرید باید به طور کامل و شش دانگ منتقل شود. این نکته در خرید اقساطی هم صادق است.

این کارشناس همچنین تاکید کرد: سطح علم و مهارت کارشناسان خودرو ارتقا یافته و برای بررسی صحت و سلامت باید از دانش و تخصص آنها استفاده کرد. در مرحله سوم؛ بعد از شناسایی بنگاه اقتصادی قابل اعتماد و مجموعه فروشنده باید توجه داشت که متناسب با توافقات منعقدشده، یکسری تعهدات ایجاد می شود. سیاست مجموعه فراخودرو آن است که قبل از آنکه فروشنده خوبی باشد یک مشاوره خوب باشد. سعی داریم که تحت هر شرایطی، در کنار مشتری باشیم. انعقاد قرارداد؛ دغدغه دوم و سوم ماست. تمایز ما با بسیاری از شرکت های همکار آن است که سیاست راهنمای و دوستی با مشتری را در اولویت قرار داده ایم. مشتریان را دوستان آینده خود می دانیم. تعهد به این سیاست باعث شده است که در دهه اول فعالیتمان؛ دوستان بسیاری داشته باشیم.

عواقب بی ثباتی قوانین

وی درباره مهمترین چالش های پیش روی فعالان این حوزه گفت: بی ثبات بودن قوانین؛ مهمترین مشکل و چالش فعالان فروش خودرو است. قوانین اقتصادی به سرعت عوض می شوند. این موضوع به دغدغه مشتری و فروشنده تبدیل شده است. همکاران دارای اخلاق کاری، قوانین را حتی اگر به ضررشان تمام شود اجرا می کنند اما متاسفانه برخی مهندسی معکوس می کنند و بر فضای بی اعتمادی دامن می زنند. بی اعتمادی افزایش می یابد و مشتری به جای مباحث فنی و تخصصی روی این موضوع تمرکز می کنند. در چنین شرایطی، مجموعه های اخلاق مدار به ناحق آسیب می بینند. همه سعی خود را به کار می گیریم که با ارایه مشاوره تخصصی دقیق، فضای منفی را از بین ببریم و یک معامله شیرین را برای مشتری به ارمغان آوریم.

مدیر فروش شرکت فرا خودرو نیک توان در تشریح بیشتر موضوع اظهار داشت: به قانونگذاران این حوزه پیشنهاد می کنم که هنگام وضع قوانین و آیین نامه های جدید؛ نگاه تخصصی و کارشناسی داشته باشند. بدیهی است که شهروندان و فعالان اقتصادی به قوانین تمکین می کنند. بی ثباتی قوانین فضاهایی خالی در بازار ایجاد می کنند و زمینه بهره برداری سوءاستفاده را فراهم می آورد. بعد از مدتی، قانونگذار متوجه این مساله می شود اما در این فاصله، اتفاقات خوبی برای مشتری نمی افتد.

حاجی زاده گفت: خوشبختانه به واسطه قوانین و فرایندهای جدید؛ تنوع محصولات روز به روز بیشتر می شود بنابراین قدرت انتخاب مردم افزایش یافته است. گزینه هایی را پیشنهاد می کنیم که شرکت سازنده؛ خدمات پس از فروش مناسبی ارایه دهد. به هر حال در یک جامعه سنتی کار می کنیم و در چنین شرایط تبلیغات چهره به چهره و توصیه خریداران به اطرافیان بسیار موثر است. معمولا و در وهله دوم، مشتریان به عواملی مثل ظاهر خودرو توجه می کنند.

رسالت اصلی ما

وی تصریح کرد: رسالت و هدف فراخودرو نیک توان بر رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی و اصلی استوار است. با تمام قوا و سرمایه خود سعی داریم که خرید خودرو مثل دهه های گذشته آسان شود. دوست داریم که خرید آسان خودرو دیگر دغدغه مردم نباشد. به دلیل اهمیت این حساسیت و نگرانی؛ شرایطی ایجاد کرده ایم که آسان بودن خرید از فراخودرو را به گوشت و پوست و استخوان؛ لمس کنند. بررسی می کنیم تا مشخص شود مراجعه کننده؛ مصرف کننده واقعی است یا صرفا به دنبال سرمایه گذاری است. دوست نداریم خودرویی که  خودروی فروخته شده در پارکینگ بماند. قوانین و رویه های فروش را بر اصل رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی بنا کرده ایم. طبیعی است اگر لازم شود مشتریانی که احساس کنیم فقط نگاه سرمایه گذاری دارند را نمی پذیریم. همانطور که قبلا گفته شد هدف اول ما مشاوره است نه فروش.

مدیر فروش شرکت فرا خودرو نیک توان در پایان گفت: امیدوارم با توجه به سیاست های کلان مجموعه فراخودرو نیک توان در بخش فروش خودرو، واسطه ها را حذف کنیم و مشتریان مجموعه با رضایت کامل بعد از خرید خودرو به دوستان مجموعه، تبدیل شوند و این مهمترین هدف مجموعه است چرا که ایجاد فضای امن خرید خودرو کمبودی است که در حال حاضر در بازار خودرو حس می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *